AKTUALITY - NEPŘEHLÉDNĚTE!!!

Akce "Vítání jara"

Komise kultury a sportu při RMOb Vítkovice Vás zvou na akci Vítání jara, která se koná dne 17.03.2024 v TJ Sokol Ostrava-Vítkovice.

Veškeré informace naleznete v přiloženém letáku.

Videomanuál k přihláškám na střední školy (vydal Cermat)

Přehledný návod na videích, jak si vyplnit přihlášky na střední školy, zveřejnil tento týden Cermat, který státní přijímačky připravuje. Dva spoty ukazují, jak vyplnit přihlášku s využitím elektronického podpisu i bez něj.

Obě videa lze zhlédnout na stránkách www.prihlaskynastredni.cz  v sekci Pro rodiče a žáky.

Rodiče mohou přihlášky vyplňovat od 1. do 20. února. Digitalizace umožňuje oproti dosavadnímu papírovému systému podat až tři přihlášky.

Výchovné poradkyně naší školy jsou rodičům i žákům nápomocné při vyplňování přihlášek, poradě s výběrem střední školy a oborů studia apod. Schůzku si prosím domluvte prostřednictvím webové aplikace Bakalář případně emailem.

J. Makúchová

plakat_2024.pdf

Střední škola pedagogická  a střední zdravotnická škola Krnov pořádá den otevřených dveří.

Soutěž v programování BEEBOT a OZOBOT v rámci grantu města Ostravy v projektu "Rozvoj nadání žáků Základní školy Šalounova".

Dne 11. 12. 2023 se konala na ukončení projektu soutěž mezi školami v programování robotických hraček BEEBOT a minirobotů OZOBOT. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, a to kategorie žáků 4. a 5. ročníků a kategorie 6. a 7. ročníků.

Mladší programovali BEEBOTY na třech různých mapách, 4 nejlepší pak postoupili do finále, kde museli naprogramovat robota podle aktuálního zadání.

Starší pak programovali v blokovém prostředí robotickou hračku OZOBOT, kde měli podle zadání vytvořit kód pro pětikolový závod. Z těchto účastníků pak byli vybráni 4 do finále, kde tvořili kód pro aktuální zadání.

Pro všechny soutěžící byla připravena sladká odměna za účast a pro první tři v každé kategorii hodnotné výhry.

FOTOGALERIE Z CELÉHO SOUTĚŽNÍHO DNE.

Vážení rodiče,

zaměstnanci  Základní školy Ostrava- Vítkovice, Šalounova 56, p.o.

vyjadřují podporu Českomoravskému odborovému svazu pracovníků školství a rozhodli se vstoupit dne 27.11.2023 do výstražné stávky.

Z tohoto důvodu budou obě pracoviště školy uzavřeny.

Žáci,kteří se stravují, mohou si stravu odebrat - pracoviště AHOL, přes rampu do jídlonosičů

v čase 11 - 12hodin.

dopis RODIČE 14. 11.2023.pdf
vystrazna_stavka_logo_-_letacek.pdf

Pozvánka na akci

pozvánka 16.11.2023.pdf

Doučování na míru připraví všechny zájemce na písemky, testy i přijímací zkoušky.

Škola Populo nabízí všem déváťákům, kteří letos budou končit a zamýšlí se hlásit na střední školu, možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto.

Pokud máte zájem o koupi poukázek na balíčky, předejte 50 Kč třídní učitelce Vašeho dítěte. Počet poukázek je omezen, učiňte tak co nejdříve.

vánoce čez A1 (2).pdf

Stejně jako každý rok i tentokrát se koná lampionový průvod k Halloweenu. Tradičně je sraz na Mírovém náměstí a poté se vydá průvod do oblasti Dolních Vítkovic, kde čeká zúčastněné děti bohatý program.

Halloween A1.pdf

Tradiční každoroční Bubnovačka proběhne letos na naší škole dne 26. 10. 2023

CO JE TO BUBNOVAČKA.pdf
Nabidka-Aktana-kroužky.pdf
letakz.pdf
Plakát.pdf

Podzimní drakiáda ve Vítkovicích.

Hellou2.pdf
HEllou1.pdf
TOM HOGAN - informacni letak.pdf

Vážení rodiče a přátelé školy,

nemohli jste se zúčastnit dne otevřených dveří nebo nemáte možnost osobně navštívit naši školu? Nevadí!
Nakoukněte k nám prostřednictvím prezentace nebo videí. Jste srdečně zváni

Prosím, vstupte!

Informace o škole.pptx
DOD Šalounova konečná verze.mp4

Den otevřených dveří - Šalounova

DOD Halasova konečná verze 2.mp4

Den otevřených dveří - Halasova

Učíme se pro život

U nás ve škole

Zábavné aktivity a sport

Máme rádi přírodu a výlety

Zlepši si techniku

Vyrobili jsme ptačí budky, které se staly domovem našich malých pěvců.

Naše škola každoročně svým vystoupením
obohacuje program Petropavlovské pouti.