Oddělení ŠD2

B.Tutkova@zssalounova.cz

Bubáci s.r.o

Prosinec 2020

Vojta přinesl další magnetku, takže ještě tři a máme to!

Od 1. prosince jsme si každý den otvírali tři adventní kalendáře – dva s čokoládkou ten třetí, obrázkový, online. Odpovídali jsme na vánoční otázku a tak jsme si čokodobrotu zasloužili a samozřejmě hned snědli.

K Vánocům jsme si vyrobili svícny ze skleniček, ze dřeva i svícen jablíčkový. S panem Hercíkem jsme z kousků látek tvořili PF přáníčko. Také jsme plnili úkoly z prosincové výzvy.

V prosinci jsme si vymysleli schovávací hru. Při cestě do jídelny jsme se snažili naše paní kuchařky přelstít. Každý den totiž počítaly, kolik nás vlastně jde na oběd. Dvakrát se nám podařilo vyhrát. Samozřejmě, že naši strategii neprozradíme.

A u školy jsme krokovali k šedé budově, procvičovali jsme si matematiku. Bylo zajímavé, že nám pokaždé vycházel jiný počet kroků. Čím to asi bylo?

Prosincová výzva v obrazech

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2021!

Všichni se těšíme na Ježíška!

Konečně je tady 1. prosinec! Aby nám to čekání uteklo rychleji, nachystala jsem si pro vás adventní kalendář s obrázky vánočně naladěných bubáků.

PS: pokud vidíte jen hvězdičky, následujte tento odkaz: advent.zelinovi.cz

Prosincové bingo

Milé děti,

je tady nový měsíc, takže je čas na prosincové bingo! Pravidla jsou stejná jako posledně, avšak pozor!
Čas máte jen do Štědrého dne!
Bavte se a užijte si advent naplno.

Lovu zdar!

Listopad 2020

Konečně ve škole!

Dva týdny jsme byli v družince každá třída zvlášť, ale od 30. listopadu už všechno prožíváme zase spolu. Zatím nejsou s námi naše paťačky, tak je aspoň tímhle povídáním zdravíme :).

Koukněte na fotečky, jak se nám doma dařilo plnit úkoly z Listopadové výzvy a z Halloweenu.

Listopadové BINGO

Milé děti,

aby vám listopad rychleji utekl, nachystala jsem si pro vás podzimní bingo. Do konce měsíce mi pošlete fotky sebe, jak plníte jednotlivé úkoly.
Ti z vás, kteří spojí buď sloupec nebo řádek, dostanou omalovánku listopadového Bubáka.
A na jednoho z vás, který splní nejvíce aktivit, čeká speciální odměna.
Lovu zdar!

Halloween 2020

Říjen 2020

Jáchym a Laura, dva super kamarádi, odešli do jiné školy. Je nám to líto, ale snad se ve Vítkovicích ještě potkáme.

Prosím, v mapě strašidel nám už chybí jenom čtyři magnetky – DRÁKULA, TASMÁNSKÝ ČERT, BERMUNDSKÝ TROJÚHELNÍK a CHICHÉN ITZA. Jestli je máte doma, věnujte je nám, dětem ŠD 2. Předem moc děkujeme.

Jedno odpoledne, kdy bylo ještě docela teplo, jsme se vypravili do parku a po skupinkách jsme z přírodnin vytvořili domeček pro ducha Blaťáka. Duchovi by se všechny naše domečky určitě líbily.

Na konci října jsme si chtěli celou naši družinku vyzdobit strašidýlky. Vyráběli jsme papírové duchy, které už máme nalepené na okně. Na výkres jsme tečkovali fialové duchy a …

…a 13. října nám všem zavřeli školy kvůli hroznému viru.

Takže pokračovat ve všem budeme, až se vrátíme.

Září 2020

1. září jsme se téměř po půl roce setkali se svými kamarády ve škole.

Jsme druháci ve druhém oddělení!

V letošním školním roce budeme hrát hru Spookies. Společně sbíráme magnety na Velkou mapu strašidel. Máme jich už 43. Všichni se těšíme, jaké překvapení si pro nás paní vychovatelka od října připravila.

Celý měsíc září jsme na školní zahradě i v parku hodně sportovali. Hráli si s míčem, na schovávanou, na policajty a zloděje, na cukr, káva, limonáda. Jednou nám při tom krásně muzicíroval ,,slzostroj“ v podání našeho kamaráda. Jedno středeční odpoledne moc foukalo a tak jsme si z papíru narychlo složili vlaštovky a soutěžili jsme, komu poletí nejdále.

Družinu už máme vyzdobenou podzimně. Bílým fixem jsme malovali na nasbírané kaštany a máme všude plno ježků.

A o říjnu příště :) :) :)