UČIVO - DISTANČNÍ VÝUKA

  • PRVOUKA - PRACOVNÍ SEŠIT (PS) - STR. 8, 9.

  • PRVOUKA - UČEBNICE - STR. 16,17.

  • TAŽNÍ PTÁCI K UČIVU STR. 16

Tažní ptáci

Když přichází podzim, tažní ptáci odlétají přečkat zimu na jih do teplejších krajin. Čeká je daleká cesta, třeba i přes moře. V jižních krajích je teplo a dostatek potravy. U nás by se tito ptáci v zimě neuživili.

Mezi tažné ptáky patří např: vlaštovka, jiřička, husa velká, čáp, špaček, skřivan a kukačka.


Vlaštovka

Na jarní přílet vlaštovek se těšíme, protože vlaštovky považujeme za symbol jara.Vlaštovka je často zaměňována s jiřičkou. Vlaštovka má načervenalé hrdlo a hlouběji vykrojený ocas. Vlaštovky jsou zvyklé na přítomnost člověka. Hnízda si staví uvnitř budov.

Jiřička

Mnoho lidí si jiřičku plete s vlaštovkou. Jiřička má bílou skvrnku nad ocasem. Svá hnízda si staví vně budov.Vlaštovky létají nízko nad zemí. Jiřičky loví tak vysoko, že je sotva můžeme rozlišit. Na podzim před odletem do teplých krajin můžeme vidět jiřičky a vlaštovky posedávat na drátech elektrického vedení.

Husa velká

Husy žijí v příkladném trvalém manželském svazku. V době, kdy husa sedí na vejcích, houser nepřetržitě hlídkuje na hladině, aby včas upozornil na případné nebezpečí. V době výchovy housat se rodina přemisťuje známým husím pochodem. Vpředu husa, za ní v řádce jedno house za druhým a konvoj uzavírá houser.

Čáp

Čápi si staví hnízda na střechách a komínech domů. V srpnu odlétají do jižní Afriky, kde je teplé podnebí. Tam na březích velkých jezer nacházejí pochoutky, které mají nejraději - žáby, vodní hady, malé ryby a vodní hmyz.

Skřivan

Zpěv skřivánka patří nerozlučně k obrazu naší krajiny. Skřivan byl dříve znám každému, kdo pracoval na poli. Bohužel skřivanů neustále ubývá. Skřivani zpívají zjara ihned po příletu. Známé je úsloví o skřivanu, který si musí na Hromnice vrznout i kdyby měl zmrznout.

Kukačka

Kukačka si nestaví hnízdo a svá vajíčka klade do hnízd cizích. Ale je užitečná, protože se živí velkými chlupatými housenkami, které okusují listy a kůru stromů.

Špaček

Mnoho lidí rádo vyvěšuje pro špačky budky a špačkové je rádi osídlují. Špaček si často pochutnává na třešních a hejna špačků umí nadělat velké škody na vinicích, když dozrávají hrozny.DISTANČNÍ VÝUKA 2.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNICE - STR. 16

PRVOUKA - PS - STR. 10


DISTANČNÍ VÝUKA 3.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNICE - STR. 19 - jen přečíst!

PRVOUKA - PS - STR. 11 ...CVIČ. 1) ODPOVĚDI....HRÁBĚ- HRABÁNÍ LÍSTÍ, SRP - SEKÁNÍ TRÁVY, SEKYRA - ŠTÍPÁNÍ DŘÍVÍ, MOTYKA - OKOPÁVÁNÍ ZÁHONŮ, KONEV- ZALÉVÁNÍ, RÝČ- RYTÍ).,


DISTANČNÍ VÝUKA 4.11. 2020

PRACOVNÍ ČINNOSTI - DĚTI SI VYROBÍ Z MODELOVACÍ HMOTY STROJ, NEBO NÁŘADÍ DLE VLASTNÍ FANTAZIE PRO ULEHČENÍ PRÁCE NA ZAHRADĚ x POLI.


DISTANČNÍ VÝUKA 6.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNNICE - str. 20 - přečíst

- PS - str. 12 (vyplnit podle otázek na stránce - ( ptát se babičky, dědy na otázky viz PS)

DISTANČNÍ VÝUKA 9.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNICE - str. 21 (ústně).

DISTANČNÍ VÝUKA 10.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNICE - str. 21

- PS - str.13


DISTANČNÍ VÝUKA 13.11. 2020

PRVOUKA - UČEBNICE str. 22

- PS - str. 14