Festival květin

přidáno: 3. 6. 2019 21:33, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 3. 6. 2019 21:34 ]
V pátek 31.5.2019 se žáci osmých a deváté třídy budovy Šalounova zúčastnili festivalu květin a bylinek, který připravila Střední zahradnická škola v Ostravě, přičemž samotný festival se konal na detašovaném pracovišti ve školním zahradnictví v Ostravě Zábřehu. Pro děti i dospělé zde byl připraven pestrý program,který zahrnoval pracovní aktivity (žáci si konkrétně vyzkoušeli výrobu ručního papíru v podobě přání a papírových srdíček a výrobu bylinkových produktů- levandulový cukr, bylinková sůl, olej a ocet), výstavu a prodej květin a výrobků žáků střední školy či prohlídku školní zahrady a skleníků. Na tomto festivalu bylo připravené také drobné občerstvení za symbolické ceny. I přes počáteční sychravé počasí jsme si s dětmi akci náležitě užili.