Za jablíčkovou vůni

přidáno: 8. 11. 2016 11:39, autor: Škola Šalounova

Děti z přípravné třídy naší školy,  spolu s paní učitelkou a paní asistentkou si pozvaly maminky na návštěvu. A jaká by to byla návštěva bez nějaké té dobrotky? Děti se proto rozhodly upéct maminkám jablečný závin. Naše "štrůdlování"probíhalo v radostné atmosféře, děti krájely, strouhaly i vyvalovaly těsto a plnily záviny .Moc se těšily , jak překvapí své maminky.

Připravily si také program na tuto návštěvu, kterým je provázel maskot třídy kamarád Krteček. Děti ukázaly, co vše se od září ve škole naučily.Předvedly, jak umí procvičovat mluvidla, k zlepšení výslovnosti, procvičovat prstíky pro správné držení tužky, přednesly básničky, zazpívaly písničky o kamarádství a podzimu. Na závěr se děti proměnily v pohádkové bytosti a zahrály maminkám pohádky: O veliké řepě a  O budce. Návštěvě i dětem závin moc chutnal a vystoupení dětí maminky odměnily potleskem.Už teď se těšíme na další společnou akci.