Všechno lítá, co peří má

přidáno: 7. 5. 2019 1:58, autor: Škola Šalounova
Takové téma výtvarné soutěže nám „přilétlo“ na náš školní email. A tak jsme s žáky prvního i druhého stupně naší ZŠ Šalounova začali „fantazírovat“ a tvořit obrázky i prostorové objekty z papíru s náměty různých druhů ptactva. Vyzkoušeli jsme si u toho nové výtvarné techniky, které jsme i různě kombinovali.

Tvůrčí úsilí našich dětí se setkalo u hodnotící poroty s odezvou a jejich ocenění získala žákyně 3. třídy Anna Makulová za papírový reliéf s indiánským námětem „Pták bouřlivák“, dále ocenění získala žákyně 6. třídy Simona Ferenčíková za „Sovu“, provedenou kombinovanou technikou, a žák šesté třídy Michal Hlaváč za papírovou sochu „Papouška“.

Těší nás, že výtvarná dílka našich žáků zaujala mezi ostatními výtvarnými pracemi, kterých bylo z 28 škol 179.

Ocenění jsme si byli převzít v rámci akce „Den Země“ do Komenského sadu v Moravské Ostravě. Oceněné i další zajímavé výtvarné práce lze shlédnout v Domě dětí a mládeže na Ostrčilově ulici v galerii Oběma očima do konce května.