Vánoční stromeček v 9.B

přidáno: 1. 12. 2019 22:07, autor: Škola Šalounova
Jsem vánoční stromeček, který se už nechce cítit tak osamělý a chce už patřit někam do rodiny! Dnes si mě konečně koupila rodina se dvěma syny. Jeden se jmenuje Marek a druhý Petr. Když se Marek ráno probudil, tak jsem ho sledoval. Vzbudil i svého bráchu a chystali se mě ozdobit. Chci, ať mě nazdobí. Celý jsem se třásl vzrušením! Vidím, jak Petr bere baňky do ruky a Marek chystá řetězy. Líbí se mi to. Pomalu na mě dávají baňky. Jsou krásné i ty řetězy. 

21.prosince mě šel uřezat tatínek a syn. Táta mě položil na sáně a jeli jsme domů. Když jsme dorazili, maminka a sestra měly velkou radost. Postavily mě na stojan a ozdobily mě. Krásnými řetězy na větvích, světýlky a baňkami. Cítil jsem se tak najednou krásně a měl jsem velkou radost, že si mě vybrala tak dobrá a hodná rodina. Teď už jen všichni čekáme, až bude Štědrý den, aby maminka s tatínkem pode mnou předali dárky. A Děti? Ty budou šťastné a plné radosti. 

Jsem vánoční stromeček a stojím uprostřed obývacího pokoje. Každé ráno vidím děti, jak se chystají do školy. Také se dívám z okna, jak překrásně sněží a jak si děti hrají ve sněhu.

Toho dne mě maminka nazdobila krásnými ozdobami, dala mi krásnou zlatou hvězdu, která vypadala jako koruna krále. Byl jsem tak nazdobený, až mě větve tahaly dolů. Atmosféra domova byla ale klidná a po celém domě voněl napečený perník. Nejvíce jsem se pak těšil, až si budou děti pode mnou rozbalovat dárky a až jim budou v očích svítit světýlka štěstí.
Comments