Vánoční dílny na Šalounce

přidáno: 13. 12. 2019 5:08, autor: Škola Šalounova
   Žáci naší školy 13. Prosince 2019 přišli do školy s očekáváním, že se bude dít něco nového, nečekaného. Protože jsme měli pozvanou paní floristku, tvořili všichni žáci z vyššího stupně svícny, které zdobili kokosem a dalšími přírodninami a symboly Vánoc – rolničkami, baňkami a zelenými větvičkami s malou hvězdou. Žáci se za poslechu koled věnovali zdobení perníčků, které napekla v hodině domácích prací děvčata z 9. B. Děvčata z 6. tříd zase zdobila jinou pochoutku k Vánocům, ovocný dort.

V dalších skupinkách si žáci vyzkoušeli podle vzoru nakreslit šupinatého kapra jedním tahem, doplnit slova do textu ze známých koled či vánočních písní. Mnozí si je i zanotovali. Vedle ředitelny, kde pozoruje o přestávkách děti nazdobený stromeček, měli žáci z několika obrázků vybrat ty, které obsahovaly obraz se svatou rodinou – Marií, Josefem a Ježíškem, tedy vánoční motiv betléma. Druhou skupinu obrázků tvořily moderní obrazy maminky s děťátkem. K některým z nich žáci doplnili text do výkresů podle své úvahy.

Protože je dnes svátek Lucie, chodili také žáci 7. C po třídách jako Lucky a potichu ometaly žáky kouzelnou snítkou, aby byli žáci a učitelé příští rok zdraví.

Spokojenost a příjemná atmosféra byla patrná jak ve třídě, kde se vyráběly svícny, tak v dalších třídách, kudy procházely Lucky, kudy procházela ještě „paní výuka“ a i ve třídách se šikovnými rukami žáků 2. stupně. Perníčky a dorty byly snědeny, kapři nakresleni, texty doplněny a svícny odneseny domů. Těšíme se na další přípravy Vánoc.