Putování lesem s kolouškem Flíčkem

přidáno: 22. 5. 2017 22:38, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 22. 5. 2017 22:41 ]
Děti z nultého ročníku navštívily Bělský les. Děti v lese přivítal koloušek Flíček, který měl poraněnou nožičku. Dětem se svěřil, jak si zranění způsobil, a tím nám přiblížil, jak se v lese máme chovat. Kouzelným pofoukáním děti nožičku vyléčily a mohly se vydat za dobrodružstvím .Cestou poznávaly stromy jehličnaté a listnaté, keře, květiny a ptáky. Zvířátka, která žijí v lese, určovaly na obrázcích. Měly také možnost prohlédnout si některé druhy bažantů, kteří v lese žijí. Děti prozkoumaly krmelec a dozvěděly se, k čemu a kdy slouží. Prohlédly si různé druhy krmítek. Prošli jsme se také bylinkovou zahrádkou a naučili se některé byliny poznávat. Děti si také vyzkoušely zdolávání různých průlezek v dětském koutku. Na konci putování děti koloušek vyzkoušel z toho, co si zapamatovaly z návštěvy lesa. Za odměnu děti hledaly poklad, na kterém si všechny pochutnaly. Výlet se dětem líbil a těší se na další putování Bělským lesem.