Podzimní vycházka do Bělského lesa za skřítkem Podzimníčkem

přidáno: 21. 10. 2019 22:39, autor: Škola Šalounova
Když jsme se ve čtvrtek 18.10. vydali s dětmi na krásnou podzimní vycházku do blízkého lesa, děti vůbec netušily, že na ně někdo v lese čeká. U první informační tabule je přivítal skřítek Podzimníček. Děti se s ním s velkou radostí přivítaly. Skřítek je provázel celou vycházkou a ukazoval jim vše, co v lese roste a žije. Děti se tak hravou formou seznámily s prostředím lesa. Skřítek měl jedno velké trápení .Jeho domeček mu rozfoukal silný vítr a v lese mu bylo samotnému smutno. Děti se rozhodly, že mu postaví nový, ve své třídě ve škole. Nasbíraly přírodniny a z nich vytvořily domek nový. Skřítek se tak stal součástí a hlavně motivací naší třídy a nadále nám pomáhá se získáváním nových poznatků o přírodě.
třídní učitelka přípravného ročníku.