OSTRAVSKÁ NOC VĚDCŮ

přidáno: 1. 10. 2018 4:14, autor: Škola Šalounova

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás a Vaše děti pozvali na OSTRAVSKOU NOC VĚDCŮ, která se koná dne 5. 10. 2018 v oblasti Dolních Vítkovic. Hlavním smyslem této akce je popularizovat vědu a zpřístupňovat její výsledky široké veřejnosti. Pokud máte o tuto akci zájem, sejdeme se společně v 17:00 hodin pod vysokou pecí č. 1 u budovy Velkého a Malého světa techniky U6, kde budou ve vybraných expozicích probíhat komentované ukázky a přednášky vědců VŠB – Technické univerzity Ostrava. (Budovy nebudou návštěvníkům zpřístupněny volně! Jednotlivé skupiny zájemců o konkrétní program vždy vyzvednou průvodci na recepci.)

A co nás čeká?

17:00 - 17:30 | představení s pokusy

Divadlo vědy Velkého Světa techniky

Jak si Honza zasloužil princeznu

Honza odchází do světa a na své cestě se zamiluje do princezny. Aby však mohl požádat o její ruku, musí splnit královy úkoly. Jak to všechno dopadne? Překoná nástrahy lesů, divoké vlky a mlžné víly? Pomohou mu trpaslíci a starý poustevník? Donesou mu andělé Modré z nebe na šaty pro princeznu?

17:30 - 18:30 | představení s pokusy

Divadlo vědy Velkého Světa techniky

Zlepši si techniku

Vědí co říct a jak to říct - jasně, stručně, srozumitelně… Pásmo krátkých vystoupení a science show mladých popularizátorů přírodovědných oborů.

18:00 - 18:45 | workshop

foyer Velkého Světa techniky

Kačky naší republiky

Víte, čím platila vaše babička a co si dědeček mohl pořídit za svou výplatu? Představíme vám století naší KORUNY, jakou měla kupní sílu, co jsme si mohli koupit v různých obdobích a jak bylo s její hodnotou násilně manipulováno při různých reformách.

Jste srdečně zváni.