NEBOJME SE TECHNIKY

přidáno: 14. 3. 2019 23:48, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 14. 3. 2019 23:48 ]
Dne 6.3. vyrazily 7. a 9.  třída do SVČ na Ostrčilové ulici v Ostravě. Cílem bylo absolvování programu s názvem "Nebojme se techniky". Žáci byli rozděleni do dvou skupin.  Vždy jedna skupina pracovala 1,5 hodiny a pak se vystřídaly  Nejdříve dívčí skupina  navštívila místnost s 3D tiskárnami, kde si  samy navrhly a vytiskly výrobky. Chlapecká skupina jako první navštívila  soustružnickou dílnu, kde si opracovali kousek dřeva a naučili se tak pracovat s ručním nářadím a jednoduchými stroji. Hlavně u kluků vyvolala technika obrovský zájem a radost a potěšení z vyrobených 3D modelů, symbolů a obalu na mobil.  Toto velice naučné dopoledne se žákům velice líbilo a určitě to nebyla poslední návštěva tohoto střediska v tomto školním roce.