Film a kniha jedno jsou

přidáno: 13. 1. 2020 11:04, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 13. 1. 2020 11:16 ]

Hned první týden v novém roce 2020 navštívili naši žáci ze 6. B velice zajímavou besedu ve vítkovické knihovně. Dozvěděli se zajímavosti o nejnovějších knihách a trendech v literatuře i filmu. Hodně knih má dnes i filmovou podobu. Žáci byli namotivováni ukázkami z filmů Obr Dobr, Jak vycvičit draka, Hunger Games, Divergence, Stmívání, díly Harryho Pottera. Slečna knihovnice nám vylíčila i myšlenky, kterými se díla zabývají – nejen dobrodružstvím, ale pokud si budeme navzájem pomáhat, vydržíme i zlé chvíle a nad zlem zvítězíme. Nemáme také vše přijímat jako slepé ovce a máme přemýšlet nad problémy svého okolí. Nemusíme řešit problémy válečnými konflikty, pokud si budeme vzájemně naslouchat a budeme se snažit porozumět druhému názoru. Žákům se hodina líbila, někteří filmy i knihy znali.