Mediace do školy - závěrečná konference

přidáno: 3. 4. 2017 1:51, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 3. 4. 2017 2:05 ]
V úterý 28. března proběhla v kongresovém sále na Černé louce v Ostravě konference projektu Mediace do školy. Představeny byly zkušenosti ze zavádění mediace a peer-mediace do prostředí deseti škol v Moravskoslezském a Ústeckém kraji a možnosti využití mediace nejen ve škole. Hovořilo se o mediaci v kontextu strategie boje proti sociálnímu vyloučení, Hana Kroupová a Dušana Bieleszová si připravily ukázku práce s dětmi z projektu Mediace ve škole. Zástupci zúčastněných škol popsali příklady využití mediace ve školách v MS kraji, celý projekt Mediace ve škole pak představila za Agenturu pro sociální začleňování, Úřad vlády ČR, Eva Růtová, a jednatel občanského sdružení Aisis, Milan Kotík. V panelové diskusi na téma Mediace a její využití se ujali slova Dana Vrabcová, Asociace mediátorů České republiky, Jan Zouhar, garant školní mediace, projekt Mediace ve škole, Dušana Bieleszová, Rovesnická mediácia (vrstevnická mediace), SR, Kateřina Kuchtová, Probační a mediační služba Ostrava a další představitelé.Konference byla zakončena Ochutnávkou z Mediální dílny: didaktický nástroj pro práci s předsudky, kterou představila Eva Růtová jako prvek Kampaně proti rasismu a násilí z nenávisti Agentury pro sociální začleňování, Úřad vlády ČR.