Máme radost, když naše děti mají radost

přidáno: 1. 10. 2018 4:11, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 1. 10. 2018 4:12 ]
Ve školním roce 2018/19 začala ZŠ Šalounova 56 v Ostravě – Vítkovicích spolupracovat se spolkem Naše srdce – Amaro Ilo. Tato organizace se věnuje dětem a jejich rodinám. V prostorách školy, které spolek může využívat bezplatně, se  pedagogické pracovnice scházejí  již od září  pravidelně 1x týdně  s našimi  prvňáčky v rámci volnočasových aktivit. Cílem těchto činností je naučit děti smysluplně využívat volný čas, připravovat se na vyučování, rozdělit si čas mezi povinnosti a zábavu. Formou hry se tak prvňáčci  učí vzájemné bezkonfliktní komunikaci, zdokonalují se ve vědomostních i sociálních dovednostech, získávají patřičné schopnosti, aby se bezproblémově začlenili do kolektivu  školy. 
Žáci předškolního oddělení a prvních tříd se v září zúčastnili výletu do ostravské ZOO, který škola ve spolupráci se spolkem  zorganizovala. Děti  si doplňovaly  své znalosti, rozšířily si  všeobecný rozhled. Velkou radost měly i z projížďky vláčkem v ZOO, kdy v  průběhu jízdy mohly pozorovat  různá zvířata. 
Všechny tyto aktivity mají děti zdarma  díky dotaci, kterou poskytlo statutární město Ostrava organizaci Naše srdce – Amaro Ilo, spolek.

  
 

Comments