Helloween ve škole i v ulicích Vítkovic

přidáno: 7. 11. 2019 6:48, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 10. 11. 2019 11:28 ]
Není čtvrtek jako čtvrtek. Ten listopadový 7.11. byl opět něčím výjimečný. Na naší škole řádila strašidla a létali duchové. Do školy se v tento den těšily děti o mnoho více, slavili jsme Helloween.  Ve škole si každý vyrobil masku, lucerničku neboa lampion, který si pak vzal s sebou odpoledne do průvodu. Ten se rozešel z Mírového náměstí směrem do Dolní oblasti Vítkovic.
I rodiče a starší lidé si vzpomínají, že v listopadu probíhaly lampionové průvody, takže se těšili i rodiče, kteří doprovázeli své ratolesti. Těšilo je, když se dětem rozzářily oči při pohledu na celý průvod, barevnost masek nebo mihotání barevných světýlek. Atmosféra byla hřejivá a radost dětí veliká. A výherci? Měli obrovskou radost.  V DOV se pak rozvířila atmosféra také kolem občerstvení a dalšího programu. Opět se děti dozvěděly něco o sobě, kamarádech, ale i o našem městě. Tento den tma a světlo vykreslilo společně krásný obraz. Velký dík patří našim zastupitelům města, kteří nám umožnili podívat se do zařízení v DOVu...