Den v domově pro seniory

přidáno: 16. 10. 2018 22:22, autor: Škola Šalounova
Dne 12.10. 2018 jsme s žáky Základní školy Šalounová a Základní školy Halasová navštívili Domov pro seniory Magnolie v Ostravě. V letošním školním roce to bylo naše prví setkání, které proběhlo v rámci projektu 72 hodin. Společně s klienty domova pro seniory jsme si zpříjemnili dopoledne hraním deskových her a rozprávěním u malého občerstvení. Celému setkání generací přihlíželi z voliér zvědaví papoušci a ze dvora také mlsné kozy, které dětem doslova mlsaly z ruky krmení. Společně stráveny čas si klienti, děti i pracovníci domova Magnolie velmi užili. Žáci obou škol společně s doprovodem se těší na další příjemné setkání.

Za tuto akci dostaly děti od vedení domova pochvalu a poděkování:

"Děkujeme, děti byly skvělé, oživily svou přítomností domov, klientky byly rozzářené a usměvavé.
Nikomu z nás se nechtělo končit, bylo to krátké, proto, kdyby jste ještě někdy chtěli a mohli přijít, přimlouváme se alespoň o 30 min. déle. Děti jsou opravdu šikovné, komunikativní a je vidět, že jsou vedeni k úctě ke stáří.
Velmi si tohoto přístupu vážíme."