Babylonská věž

přidáno: 27. 9. 2019 4:05, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 1. 10. 2019 2:27 ]
Už jste někdy potkali člověka, kterému jste nerozuměli? Určitě ano, mohl mluvit vaším jazykem, nerozuměli jste si, ale mohl mluvit i zcela jinou řečí. A to se stalo ve čtvrtek na naší škole! Evropský den jazyků jsme uctili právě akcí, kde jsme se v kolektivech tříd dozvídali nové poznatky o různých národech Evropy, o jejich zvycích a jazycích daných regionů. Každá třída přispěla svým výkresem se vzkazem.

Tak například 5.C se zaměřila nejen na tance, symboly řeckého národa, ale vše umístila do modrobílé řecké vlajky. 4.C nakreslila dobrá vína a kořeněná jídla s popisem maďarských slov. Některé třídy krásně vykreslily názvy slova „mír“ v sánskrtu. ( starý jazyk Indie) Někteří poslali své zprávy v pozdravech různých jazyků. Žáci se za pomoci učitelů nebo internetu dozvídali jednotlivé pozoruhodnosti, které pak zpracovávali do obrázků. Každý podle svých možností a schopností nakreslil třeba vlajky států, slova nebo věty se vzkazem, v ruském jazyce psaném azbukou, stejnou větu pak napsanou angličtinou, španělštinou nebo francouzštinou.

Své výtvory děti donesly k Babylonské věži, kde se naše jazyky střetly a všichni si mohli prohlédnout různorodost nejen slova, písma, ale i vzhledu, ošacení lidí, kteří sice nežijí přímo v naší blízkosti, ale víme, že na zeměkouli nejsme jen my sami, že náš svět je mnohobarevný.

    

    

   

Comments