AKTUALITY


Nabídka doučování o prázdninách

přidáno: 25. 6. 2020 23:00, autor: Škola Šalounova

Dobrý den,

dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou prázdninového doučování pro děti ze znevýhodněného prostředí.

Nabízíme doučování přímo v rodinách (převážně 1. stupeň ZŠ) nebo u nás v organizaci (1. i 2. supeň ZŠ, OU, SŠ, příprava k maturitám).

V příloze zasílám letáčky vztahující se k jednotlivým možnostem doučování.

S pozdravem a přáním krásného den

--
Ing. Lucie Adámková
koordinátorka vzdělávacího programu APOLLO
S.T.O.P., z. s.
Bastlova 9, Ostrava, 700 30

Tel.: 724 393 737
E-mail: apollo@sdruzeni-stop.cz

www.sdruzeni-stop.cz

Sdílejte s námi STOPKU

Záznam bez nadpisu

přidáno: 23. 6. 2020 1:22, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 23. 6. 2020 1:23 ]

soutěže - Namaluj ...Milí žáci, všechny obrázky naší soutěže "NAMALUJ SVOU OBLÍBENOU POHÁDKOVOU POSTAVU,NEBO SVÉHO OBLÍBENÉHO SUPERHRDINU", které jsme od vás obdrželi, nás velice potěšily. Všem, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme a také chválíme za snahu! :)

Zde máme vítěze soutěže a jak jsme slíbili, jejich obrázky uvidíte na webu školy.

Z prvního stupně nás nejvíce zaujaly obrázky :

MARINETTE-KOUZELNÁ BERUŠKA               Autor : Šarlot Holubová z 1.D

IRON MAN                                                            Autor : Michal Rác ze 4.C

Z druhého stupně nás nejvíce zaujaly obrázky:

SHREK                                                                   Autor :Valerie Balážová z 6.B

CAPITAN AMERICA a HULK                             Autor : Dominik Kaleja z 9.B

Výherce soutěže čeká slíbená odměna,kterou obdrží 30.6.2020 v den předávání vysvědčení!


           
                                   
„Celé Česko čte dětem“

přidáno: 11. 6. 2020 10:51, autor: Škola Šalounova

Protože se letos tato akce v naší škole nemohla uskutečnit, nemohli jsme pozvat nám známou osobnost, která by dětem předčítala, připravili jsme pro vás jinou formu čtení, kde někdo čte někomu. Poznáte, kdo komu čte? ……………………………………………………………………………………………

On seděl na polštáři s tlapičkou zavázanou a čekal, až se mu na ní udělá ten vřes. Čekal dlouho, vrtěl sebou všelijak, ale běhat nemohl, a proto mu ona začala číst pohádku o pyšné noční košilce. „To byla jednou jedna noční košilka a ta byla chudá. A protože byla chudá, neměla na sobě žádné červené. Ani modré, ani žluté, zelené nebo fialové proužečky, ani žádné vyšívání se čtverečky, hvězdičkami, kytičkami ani lístky. Byla jenom bílá, ale přitom byla moc hodná. A tak šla jednou na procházku a potkala jinou noční košilku… a víš, jak to dopadlo s tou druhou košilkou?

Znáš nerozlučné dvojice hrdinů? Komu si myslíš, že čte kamarád? Doplň, komu asi čte pan Spejbl ……………………….., komu čte Mach…………………….., komu čte Sněhurka…………………………………, komu Harry Potter…………………………., Vinetou……………………….., komu Ferda mravenec…………………………, Červená karkulka…………………………

A poznáš, z jaké knihy je tato ukázka?

… A tak si řekli, že půjdou do toho, a vlezli Kropáčkovi do pusy. A jak tam vlezli, viděli Kropáčkův velikánský jazyk, který nebyl pěkně červený a čistý, jak bývají normální jazyky, ale který byl naopak samý flek, a on-M. jí-Š. řekl: „Vidíš, jak to tady ti mizerové zřídili, to je chování, co? A Š. zkoušela ty fleky vydrhnout, jenže vtom začal Jonatán štěkat, M. a Š. se rozhlédli a strašně se lekli, protože viděli za sebou asi šest set osmdesát velikých bacilů, jak okusují Kropáčkovi mandle, jak si na nich pochutnávají a jak přitom příšerně mlaskají. Byl to hrozný pohled. ………………………………………………….

… Pan poštmistr se zamyslel a pak řekl: „Safra, to by šlo. Tak to zkuste , pane Kolbaba, když nám ten pan skřítek řekne, co v tom zavřeném dopise stojí psáno, poznáme třeba, komu to psaníčko patří.“ Tak té noci se dal pan Kolbaba zavřít na poště a čekal. Mohla být půlnoc, když slyšel takové ťapity ťap po podlaze, jako když myši běhají; a pak zase viděl skřítky, jak třídí dopisy a váží zásilky a počítají peníze s odkládají depeše. A když byli se vším hotovi, sedli si na zem a hráli s dopisy mariáš. V tu chvíli se pan Kolbaba ozval: „Brejvečír, páni pumprlíci.“ A za chvíli hrál pan Kolbaba se skřítky karty dopisy také. ………………………………………………………………

Děti se přitiskly k vratům a s napětím čekaly, co se bude dít. V hangáru bylo skoro šero, jen zadní okna propouštěla světlo. V koutech však zůstávala tma. „Tak, už vás mám, „ ozval se zvenku hlas dědy Kozelky, „až se vrátí pan Hejduk, vypráší vám kalhoty!“ Děda Kozelka pozoroval děti z okna vedlejšího domku. Když vešly do hangáru, rychle zavřel vrata a děti tam uvěznil. Měl radost sám ze sebe, jak pěkně hlídá. „Pan Hejduk,“ zašeptal Vojta. Pilot, který zkoušel nová letadla. Jaký to byl náramný člověk! A teď by měl Vojtovi vyprášit kalhoty? …………………………………………………………………….

ZŠ Šalounova opět vystavuje v Praktik Papíru Ostrava

přidáno: 3. 6. 2020 4:42, autor: Škola Šalounova

V měsíci červnu zdobily výtvarné práce, vytvářené obyčejnou tužkou, žáků ZŠ Šalounova prostory velkoprodejny Praktik Papír v Ostravě. Všechna výtvarná dílka sklidila velkou pochvalu nejen zaměstnanců Praktik Papír, ale také nakupujícími návštěvníky.

 

Zábavné doplňování - soutěž pro žáky 1. i 2. stupně

přidáno: 1. 6. 2020 23:44, autor: Škola Šalounova

Pro žáky prvního i druhého stupně jsme připravili na tento týden opět list plný zábavného doplňování.

Jelikož 1.6. je Mezinárodním dnem dětí a my se ve škole nesetkáme v plném počtu, abychom strávili tento den plánovanou akcí plnou soutěží , rozhodli jsme se soutěž vložit do pracovního listu….

Žáci mají za úkol namalovat nám svou nejoblíbenější pohádkovou postavu. Do soutěže samozřejmě budou zařazeny i obrázky oblíbených komiksových postav a superhrdinů.

Nejhezčí obrázky budou vloženy na webové stránky školy a výherce soutěže čeká odměna. 
Doplňovačka - pro 1. stupeň

přidáno: 27. 5. 2020 23:00, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 27. 5. 2020 23:01 ]

Pro  žáky  prvního stupně jsme připravili  pracovní list, ve kterém  naleznou zábavná cvičení - doplňování, spojování, rýmování a malování. Tentokrát se zaměřením na zvířata. 


Sherlockovo pátrání pokračuje, jsi připraven mu s tím pomoct?

přidáno: 27. 5. 2020 3:11, autor: Škola Šalounova


Letní příměstský tábor v ZOO

přidáno: 25. 5. 2020 2:25, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 26. 5. 2020 11:28 ]

Zájemci - pošlete nebo přineste vyplněnou přihlášku do školy:


Něco proti nudě - Květnové dobrodružství

přidáno: 21. 5. 2020 1:24, autor: Škola Šalounova


Soutěž pro žáky na téma Moje rodina

přidáno: 20. 5. 2020 1:31, autor: Škola Šalounova

Máte rádi výtvarku? A máte rádi svouji rodinu, jste na ni pyšní a chtěli byste ji představit ostatním? Zapojte se do výtvarné soutěže na téma Moje rodina. Více informací naleznete na adrese www.balonek.cz. Vše musíte stihnout do 12. června. 


1-10 of 206