Přáníčka pro maminky

přidáno: 15. 5. 2019 1:37, autor: Škola Šalounova

Každou druhou neděli v květnu slavíme Den matek – svátek, který si nejspíše každý pamatuje už od školky. Kdo z nás pro svou maminku tehdy nemaloval obrázek nebo nevyráběl drobný dáreček?

Také chlapci a děvčátka z přípravného ročníku naší školy chtěli  prožít radostně sváteční událost a svým maminkám  poděkovat za vše, co pro ně dělají. Pro své nejbližší si připravili besídku. Zpívali a recitovali s velkou chutí. Maminky potěšilo nejen jejich vystoupení, ale také přáníčko, které pro ně děti vyrobily.

Text a foto: Jana Zimuláková, učitelka

Na ZŠ Šalounova si hrají předškoláci na školu

přidáno: 13. 5. 2019 3:33, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 15. 5. 2019 1:32 ]

Středy odpoledne, počínaje 10. dubnem 2019, patří naše ZŠ předškolákům. Budoucí školáci tak mají jedinečnou možnost seznámit se hravou formou nejen se školním prostředím a budoucími pedagogy.

Tři již proběhlé lekce navštěvuje pravidelně přibližně patnáct předškoláčků.

Společně jsme se už věnovali grafomotorickým cvičením s říkankou, hráli jsme si s čísly, modelovali z plastelíny, zpívali si, pracovali s interaktivní tabulí, a taky se společně pořádně nasmáli, a zahnali tak počáteční obavy. Kromě pracovních listů už sbírají některé děti pochvalná razítka a dokonce i jedničky! Společně se ještě můžeme těšit na angličtinu s panem učitelem Pavlem Johannou, malování, skotačení v tělocvičně a mnoho dalšího.

Naše setkávání ukončí 12. června 2019 ukázková hodina. Tímto bude umožněno také rodičům nahlédnout pod pokličku naší školy. Těšíme se na vás.

Text a foto: Mgr. Šárka Krčmářová, učitelka

Zápis do přípravné třídy ZŠ

přidáno: 8. 5. 2019 22:21, autor: Škola Šalounova

Den dětského čtení

přidáno: 8. 5. 2019 22:17, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 13. 5. 2019 22:31 ]

Naše škola se zapojila do projektu Den dětského čtení.

Všechno lítá, co peří má

přidáno: 7. 5. 2019 1:58, autor: Škola Šalounova

Takové téma výtvarné soutěže nám „přilétlo“ na náš školní email. A tak jsme s žáky prvního i druhého stupně naší ZŠ Šalounova začali „fantazírovat“ a tvořit obrázky i prostorové objekty z papíru s náměty různých druhů ptactva. Vyzkoušeli jsme si u toho nové výtvarné techniky, které jsme i různě kombinovali.

Tvůrčí úsilí našich dětí se setkalo u hodnotící poroty s odezvou a jejich ocenění získala žákyně 3. třídy Anna Makulová za papírový reliéf s indiánským námětem „Pták bouřlivák“, dále ocenění získala žákyně 6. třídy Simona Ferenčíková za „Sovu“, provedenou kombinovanou technikou, a žák šesté třídy Michal Hlaváč za papírovou sochu „Papouška“.

Těší nás, že výtvarná dílka našich žáků zaujala mezi ostatními výtvarnými pracemi, kterých bylo z 28 škol 179.

Ocenění jsme si byli převzít v rámci akce „Den Země“ do Komenského sadu v Moravské Ostravě. Oceněné i další zajímavé výtvarné práce lze shlédnout v Domě dětí a mládeže na Ostrčilově ulici v galerii Oběma očima do konce května.

Odiska pro prvňáčky zdarma

přidáno: 6. 5. 2019 5:46, autor: Škola Šalounova

Na ZŠ Šalounova si hrají předškoláci na školu

přidáno: 5. 5. 2019 10:23, autor: Škola Šalounova

Tři již proběhlé lekce navštěvuje pravidelně přibližně patnáct předškoláčků.

Těšíme se na vás.

Mgr. Šárka Krčmářová, učitelka

Návštěva utkání v para hokeji

přidáno: 2. 5. 2019 22:16, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 6. 5. 2019 22:34 ]

V úterý  30. 4. 2019 se ZŠ Šalounova vydala fandit na mistrovství světa v Para hokeji. Navštívili jsme zápas Švédsko : Japonsko, který po úžasném souboji vyhrál na penalty tým Švédska. Naši žáci zarputile fandili a dle jejich reakcí je zápas nadmíru bavil.

Vítkovický zpravodaj píše o naší škole

přidáno: 2. 5. 2019 22:08, autor: Škola Šalounova

Květnové číslo Vítkovického zpravodaje si můžete přečíst zde.

Výsledky přijímacího řízení do prvních ročníků ZŠ

přidáno: 1. 5. 2019 1:09, autor: Škola Šalounova

Seznam žáků, kteří byli přijati do prvního ročníku (ke stažení ve formátu pdf pod textem):