Návštěva knihovny

přidáno: , autor: Škola Šalounova

Žáci naší šesté třídy navštívili v pátek knihovnu. Téma "Knihy ve filmu" všechny zaujalo. Ke všem prezentovaným ukázkám dokázali žáci odvyprávět celý příběh, detailně znali zajímavé pasáže, také hlavní hrdinové jim byli dobře známí. V knihách, které si žáci měli možnost prohlédnout, obdivovali především barevné ilustrace. Za zpestření výuky paní knihovnici posíláme poděkování a těšíme se na další zajímavou nabídku.

Lampionový průvod školní družiny

přidáno: 13. 11. 2018 22:22, autor: Škola Šalounova

Dne 1. listopadu 2018 žáci školní družiny Šalounova a Halasova se zúčastnili každoroční akce Vítkovická světýlka. Po společném focení všech rozsvícených lampionků jsme se velmi příjemnou společnou procházkou vydali na Mírové náměstí, kde byl průvod ukončen ohňostrojem. Jsme moc rádi, že této akce se zúčastnili nejen děti ze školní družiny, ale i jejich sourozenci. Skončila tak opět jedna z pěkných akcí, která neformální cestou spojuje rodiče i pedagogy. Příští rok znovu nashledanou!!
Foto a text: Kateřina Halfarová

Rozsvícení vánočního stromu

přidáno: 8. 11. 2018 9:25, autor: Škola Šalounova

Za jablíčkovou vůní

přidáno: 5. 11. 2018 5:01, autor: Škola Šalounova

Podzimní období je sice již předzvěstí blížící se zimy, ale je to také čas pestrých barev i vůní dozrávajícího ovoce a zeleniny. Děti přípravného ročníku naší školy si o ovoci a zelenině nejen povídaly, četly, zpívaly a přednášely. Vyvrcholením bylo pečení jablečných závinů. Vůně se linula po celé škole. Pečení děti moc bavilo a měly radost ze společného díla.

Ukázkové hodiny pro rodiče

přidáno: 2. 11. 2018 14:00, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 5. 11. 2018 2:08 ]

Helloween

přidáno: 1. 11. 2018 3:30, autor: Škola Šalounova

V pátek 26.10.2018 proběhl ve školní družině „Halloween“. Děti přišly v úžasných strašidelných maskách a v dobré náladě. Tu jsme ještě zlepšili tancem. Děti se v kostýmech vypravily na strašidelnou cestu, zatancovaly si na diskotéce a dostaly malou odměnu.Odpoledne jsme si užili a už se těšíme na další akci.

Den v domově pro seniory

přidáno: 16. 10. 2018 22:22, autor: Škola Šalounova

Dne 12.10. 2018 jsme s žáky Základní školy Šalounová a Základní školy Halasová navštívili Domov pro seniory Magnolie v Ostravě. V letošním školním roce to bylo naše prví setkání, které proběhlo v rámci projektu 72 hodin. Společně s klienty domova pro seniory jsme si zpříjemnili dopoledne hraním deskových her a rozprávěním u malého občerstvení. Celému setkání generací přihlíželi z voliér zvědaví papoušci a ze dvora také mlsné kozy, které dětem doslova mlsaly z ruky krmení. Společně stráveny čas si klienti, děti i pracovníci domova Magnolie velmi užili. Žáci obou škol společně s doprovodem se těší na další příjemné setkání.

Za tuto akci dostaly děti od vedení domova pochvalu a poděkování:

"Děkujeme, děti byly skvělé, oživily svou přítomností domov, klientky byly rozzářené a usměvavé.
Nikomu z nás se nechtělo končit, bylo to krátké, proto, kdyby jste ještě někdy chtěli a mohli přijít, přimlouváme se alespoň o 30 min. déle. Děti jsou opravdu šikovné, komunikativní a je vidět, že jsou vedeni k úctě ke stáří.
Velmi si tohoto přístupu vážíme."

přidáno: 15. 10. 2018 3:09, autor: Škola Šalounova

Září jsme zahájili ve školní družině přivítáním našich prvňáčků, ale i stávajících dětí. Pomohli jsme jim poznat školní družinu a ostatní prostory školy. Společně jsme si vytvořili pravidla, která nám budou celý školní rok pomáhat správně se chovat k ostatním dětem, dospělým i k hračkám ve školní družině. Hodně jsme si hráli, kreslili a četli.
Říjen bude nabitý různými činnostmi. V první polovině října tvoříme z podzimních plodů různé dekorace. V druhé polovině října se budeme připravovat na Hallowenskou párty a drakiádu, které se zúčastní i rodiče našich dětí.

Žákovský parlament

přidáno: 14. 10. 2018 22:25, autor: Škola Šalounova

Dne 10. 10. 2018 proběhly volby do žákovského parlamentu. Zástupci tříd, 5. – 9. ročník, volili svého předsedu, místopředsedu a tiskového mluvčího. Předsedou byl zvolen František Bubeník ze 7. ročníku, místopředsedou byl zvolen Marian Čonka z 8. ročníku a tiskovým mluvčím byl zvolen Erik Škapík z 6. ročníku. Žákovský parlament se bude scházet jednou měsíčně. Bude se podílet na tvorbě lepšího prostředí ve škole, a to formou akcí sportovního či společensky kulturního zaměření. Od spolužáků ve třídách i učitelů bude sbírat informace o tom, co by mohli ve škole zlepšit.

Den se sociálním pracovníkem

přidáno: 9. 10. 2018 4:51, autor: Škola Šalounova

V pondělí 8.10. vyrazili žáci deváté třídy na exkurzi do Duhového domu v Hulvákách. Duhový dům patří Slezské diakonii, která zde provozuje denní stacionář a ubytování pro mentálně a fyzicky hendikepované osoby. Jde o 5 let starou budovu postavenou na zelené louce, vše tedy voní novotou a vypadá moderně a účelně.  Nejdříve nás provedli denním stacionářem. Konkrétně jsme navštívili relaxační místnost s vodní postelí, pracovní dílny s keramickými a košíkařskými výrobky a společenskou místnost. Součástí je i moderní velká tělocvična. Poté si žáci vyslechli informace o ubytovací části. Je dobře, že hendikepovaní lidé mohou trávit svůj čas nebo život v tak pěkném a podnětném prostředí.