Celé Česko čte dětem

přidáno: 3. 7. 2019 1:37, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 3. 7. 2019 1:54 ]

V tomto školním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Celé Česko čte dětem. Tím prvním, kdo dětem předčítal, byl pan učitel Libor Pavel, který se také věnuje psaní básním a tím druhým byl herec Národního divadla moravskoslezského, pan Pavel Liška. Oba pánové nám předčítali úryvky z oblíbených knih svého dětství. Pan Pavel Liška, kromě svých oblíbených knih, přinesl také divadelní kostým faraona z muzikálu Josef a jeho pestrobarevný plášť, který si mohly děti vyzkoušet a užít si legrace. Všem dětem se předčítání líbilo a těšíme se na další předčítání s novými hosty.

Hurááááá na prázdniny

přidáno: 27. 6. 2019 23:43, autor: Škola Šalounova

Přejeme všem žákům i zaměstnancům školy krásné prázdniny bez úrazů a nudy a těšíme se na nový školní rok, který začíná 2. září 2019.

Malý vědec

přidáno: 23. 6. 2019 23:11, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 24. 6. 2019 3:38 ]

Děti z osmého ročníku naší školy si pro předškoláky připravily velké překvapení. Pozvaly je do své třídy  a tam už bylo vše připraveno na velké pokusy. Děti se formou hry seznámily s některými základy fyziky. Celou akci  měly starší děti moc pěkně připravenou. Nulťáčci  procházeli  stanovišti a úkoly plnili společně. Na závěr děti obdržely diplom MALÉHO VĚDCE. Už se těšíme na další společné objevy.

Výlet 1.C

přidáno: 23. 6. 2019 22:23, autor: Škola Šalounova

20.6.2019 se žácí 1.C zúčastnili školního výletu. V Hasičském muzeu se dověděli o práci požárníků. Poznali jejich náročnou práci, prohlédli si požární techniku, seznámili se s historií hasičských sborů. Byli poučeni, jak předcházet požárům a jak se v případě požáru zachovat. V muzeu Mlejn si děti prohlédly různé mlýnky, seznámily se s historií mlynářství v Ostravě a vyzkoušely si, že umlít mouku nebylo vůbec jednoduché. Akce se vydařila.

Rozhýbáme svoje těla. aby nás o prázdninách nebolela.

přidáno: 20. 6. 2019 22:17, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 20. 6. 2019 22:18 ]

Jump park v Dolních Vítkovicích nabídl naší škole možnost využít zdarma jejich služeb. Několik desítek žáků tak mělo možnost zaskákat si na trampolínách, protáhnout si svá těla a pořádně nastartovat svou svalovou aktivitu před dlouhými letními prázdninami.

V horkých školních dnech se nenudíme

přidáno: 20. 6. 2019 22:11, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 20. 6. 2019 22:22 ]

V těchto dnech máme v učebnách školy nesnesitelné vedro.  Žáci sedmého a osmého ročníku se proto rozhodli využít nabídky veslařského klubu PERUN z Ostravy Přívozu, překonali vlastní strach a zpestřili si vyučování veslováním na řece Odře. Pod dohledem zkušených veslařů a svých učitelů natrénovali potřebné pohyby a koordinaci těla na veslařských trenažérech, a ti odvážní nasedli do lodiček a vydali se na okružní plavbu okolo mola. Akce se vydařila, v tomto horkém dnu bylo osvěžující plout na chladivých vodách naší největší moravskoslezské řeky. A komu nestačil pohyb v suchu na hladině, vyzkoušel si, jak se plave proti proudu. A že byla voda studená!!! Máme prostě šikovné kluky a holky. Organizátorům mooooc děkujeme.

Pozvánka pro rodiče budoucích prvňáčků

přidáno: 19. 6. 2019 2:23, autor: Škola Šalounova

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

dovolte, abychom Vás pozvali na společnou schůzku, kde Vám budou předány informace pro nastávající školní rok 2019/2020.

Pozvánka pod textem:
budova Šalounova - 24. 6. 2019 v 12:00 ,
budova Halasova - 26. 6. 2019 v 15:30.

Těšíme se na setkání.
Mgr. Jaromír Šedý

Romský jarmark

přidáno: 13. 6. 2019 2:46, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 13. 6. 2019 5:07 ]

Vítkovická pobočka Knihovny města Ostravy srdečně zve na Romský jarmark, který se ve spolupráci s panem Miroslavem Červeňákem bude konat dne 6.9.2019 od 15 do 17 hodin přímo v prostorách knihovny.

Můžete se těšit jak na působivá vystoupení tanečních souborů, tak na výstavu romské kultury, která bude ke shlédnutí v prostorách galerie naší pobočky. Bude nám velkou ctí, budeme-li moci přivítat na této akci i Vás. Více informací naleznete v přiloženém souboru.

Řemesel se nebojíme

přidáno: 12. 6. 2019 22:34, autor: Škola Šalounova   [ aktualizováno 18. 6. 2019 5:36 ]

Naši žáci osmých a devátých ročníků se ve středu 12. června zúčastnili řemeslných workshopů ve Fajné dílně v Dolní oblasti Vítkovic. Vyzkoušeli si práci s keramikou, 3D tisk, svařování a vyrobili si ptačí budku. U žáků měly všechny aktivity velký úspěch a rádi se těchto dílen zúčastní znovu.

Hledej pramen vody 2019

přidáno: 6. 6. 2019 14:00, autor: Škola Šalounova

Do soutěže, kterou každoročně vyhlašují Ostravské vodárny a kanalizace, jsme se zapojili poprvé loni, coby čtvrťáci a získali krásné 2. místo. Podaří se nám letos zvítězit? Pustili jsme se s nadšením do plnění 6 úkolů, které byly plné dobrodružství. Hledali jsme soutok řeky Ostravice a Odry, ekologicky vyčistili rybník Štěpán, hledali kešky, vyplňovali ankety, pracovní listy, hráli scénky i kreslili nádherné obrázky. Za svoji snahu jsme byli odměněni dnem plným her a soutěží na Slezskoostravském hradě. I když jsme úspěch nezopakovali, úžasné zážitky a dárečky nám zůstanou na celý život.
Helena Machytková a žáci 5. B