DOTACE‎ > ‎Víkendové pobyty‎ > ‎

2016

Naše škola získala na rok 2016 dotaci od statutárního města Ostrava ve výši 80 000 Kč. Z těchto finančních prostředků jsou hrazeny celkem tři víkendové pobyty pro žáky školy a jeden jednodenní výlet.
Konkrétně byly finance využity na ubytování, stravování a dopravu účastníků, částečně na potřebný spotřební materiál (potřeby k realizaci naplánovaných aktivit) a na odměny pro zúčastněné žáky.

První víkend (3. - 5. 6. 2016) je za námi a všichni jsme si to pořádně užili. Počasí bylo nádherné. Obavy z bouřek, krupobití a záplav se nenaplnily a byla škoda, že někteří rodiče své děti kvůli tomu s námi nepustili. Z nahlášených 20 dětí přišlo jen 14. Hlídaly nás tři paní učitelky, které nachystaly spoustu aktivit a soutěží, chodili jsme na procházky do okolí, hráli společenské hry, učili jsme se orientaci v přírodě pomocí mapy, sportovali jsme a odvážní otužilci si zaplavali v Čeladence (mamky nebojte, voda byla sice studená, ale ne moc a venku bylo 27 °C ve stínu).Dopravovali jsme se vlakem a po svých. Ubytování bylo v tří-lůžkových pokojích v rekreačním středisku Českých drah v Kunčicích pod Ondřejníkem. Jídla bylo moc a chutnalo nám.
Druhý víkend (23. - 25. 9. 2016) se uskutečnil ve stylové horské chatě Dukla na Čeladné. Příjemné prostředí, téměř letní slunečné počasí, nádherné okolí, výborná strava a bohatý program se všem 13 žákům školy líbil. Pod dohledem a organizací tří učitelek se všech třináct dětí po celou dobu cítilo spokojeně. cestovali jsme vlakem a autobusem. Potřebné rekvizity a pomůcky nachystané na program pobytu nám stejně jako minule do cíle dopravila paní učitelka svým autem, za což jí děkujeme.
Třetí víkendový pobyt (7. 10. - 9. 10. 2016) jsme realizovali na horské chatě LIPTOV na Ostravici. Do tohoto místa děti jezdí nejraději. Skvělé zázemí a příjemný personál vždy dobře vaří a starají se o nás od rána do pozdního večera. zaměření bylo tentokrát připravováno s cílem naučit děti nejen novým dovednostem, ale také na to, jak využít čas pro sebe a jak relaxovat. Zúčastnilo se 16 žáků od první do deváté třídy. Počáteční obavy z různorodé skladby žáků se nenaplnily. Děti mezi sebou vytvořily krásné kamarádské prostředí plné pohody a radosti. Zkušebně jsme souhlasili s účastí tří největších "zlobivců" školy a ukázalo se, že to bylo výborné rozhodnutí, které nám umožnilo poznat lépe jejich charakter. Dopravili jsme se hromadně vlakem a vlastním autem.
Poslední akce z dotačního programu (tentokrát jen jednodenní) proběhla o podzimních prázdninách. Ve středu 26. 10. 2016 se 13 žáků v doprovodu třech paní učitelek vydalo na výlet do blízkého DinoParku    v Doubravě. Cesta autobusem tam a zpět, nádherné prostředí "druhohor" plné obrovských dinosaurů, 3D kino, zábavné atrakce, cesta dinovláčkem a dobrý oběd se všem líbil.