DOTACE, PROJEKTY‎ > ‎

Turistický kroužek

Náš výlet do Prahy

V sobotu 28. května jsme si pořádně přivstaly a díky „Projektu realizovaném z finanční podporou statutárního města Ostravy“ se náš turistický kroužek v partičce 11 dívek druhého stupně naší školy, v doprovodu dvou učitelek, vydal na  „dámskou jízdu“ vlakem do Prahy.

Naše cesta začala velmi brzy na Mírovém náměstí, přesněji v 5 hodin 20 minut a pokračovala na nádraží Svinov, kde jsme o hodinu později nasedly do expresu směr Praha. Po dlouhé jízdě vlakem jsme konečně před 10 hodinou vystoupily na hlavním nádraží v Praze, kde naše celodenní a dlouho očekávané dobrodružství začalo.

První kroky z nádraží směřovaly do metra a tramvají na Petřínskou rozhlednu. Díky dlouhé frontě na lanovku jsme se rozhodly upevnit svou kondici a vyšláply jsme na Petřín pěšky. Aby nám nezchladly svaly, hned jsme svižně zdolaly 299 schůdků a pokořily tak vrchol rozhledny. Odměnou nám byly nádherné výhledy na Prahu. Z Petřína naše kroky směřovaly na Pražský hrad vstříc hradní stráži, nádvořím a chrámu Sv. Víta. Z toho všeho nám pořádně vyhládlo, vždyť už byl čas oběda, a tak jsme se přesunuly do blízkého McDonaldu a odtud bylo jen pár krůčků přes Karlův most na Staroměstské náměstí k Orloji. Nedaleko Prašné brány jsme se odpoledne osobně setkaly s historickými osobnostmi, politiky i celebritami v muzeu voskových figurín Grévin. Po odchodu z muzea a krátké občerstvovací zastávce v obchodním centru Palladium se bohužel čas určený pro výlet naplnil a pomalu jsme musely myslet na návrat. Počasí se nám začalo kazit, tak nám až tak nevadilo spěchat mezi kapkami deště zpět na vlak, přičemž jsme ještě stihly zamávat Sv. Václavovi a jeho koni na Václavském náměstí. Naposledy jsme se svezly na eskalátoru na Hlavním nádraží v Praze a okolo 18:30  jsme zase seděly v expresu zpět do Ostravy, kde nás už netrpělivě vyhlíželi rodiče. Po hodinovém zpoždění vlaku se náš úžasný výlet ve 23 hodin a 15 minut završil na Mírovém náměstí v Ostravě s přáním vyhřáté postele a krásných snů plných vzpomínek na stověžatou matičku Prahu. 


Comments